მოლოდინი არის იმის, რომ უნგრეთი კიდევ ერთხელ დააფიქსირებს მკაფიო მხარდაჭერას საქართველოს მიმართ ევროატლანტიკურ გზაზე - თამარ ლილუაშვილი მაკა ბოჭორიშვილი უნგრეთში ვიზიტზე
10-12-2024 15:09:00
მოლოდინი არის იმის, რომ უნგრეთი კიდევ ერთხელ დააფიქსირებს მკაფიო მხარდაჭერას საქართველოს მიმართ. ჩვენი მხრიდან კიდევ ერთხელ გაჟღერდება ის გზავნილები, რომელიც ყოველთვის იყო ჩვენი პრიორიტეტი - ევროატლანტიკური ინტეგრაცია და ის უცვლელი კურსი, რომელსაც საქართველო ადგას, - განუცხადა უნგრეთში საქართველოს ელჩმა თამარ ლილუაშვილმა ჟურნალისტებს.
თამარ ლილუაშვილმა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მაკა ბოჭორიშვილის უნგრეთში ვიზიტი შეაფასა.
„უნგრული მხარის მოწვევით, ევროკავშირის პრეზიდენტობის ფარგლებში, ოფიციალური ვიზიტი იმართება ბუდაპეშტში. ვიზიტის ფარგლებში, მინისტრს ექნება შეხვედრები საგარეო საქმეთა მინისტრთან, ასევე ევროპულ საქმეთა მინისტრთან, სადაც კიდევ ერთხელ დაფიქსირდება საქართველოს უცვლელი, ევროატლანტიკური კურსი. მოგეხსენებათ, უნგრული მხარე არის ყოველთვის მომხრეა საქართველოსი ევროატლანტიკურ გზაზე. მოლოდინი არის იმის, რომ უნგრეთი კიდევ ერთხელ დააფიქსირებს მკაფიო მხარდაჭერას საქართველოს მიმართ. ჩვენი მხრიდან კიდევ ერთხელ გაჟღერდება ის გზავნილები, რომელიც ყოველთვის იყო ჩვენი პრიორიტეტი - ევროატლანტიკური ინტეგრაცია და ის უცვლელი კურსი, რომელსაც საქართველო ადგას“, - აღნიშნა ლილუაშვილმა.