გლობალურ ბაზრებზე ხელოვნურ ინტელექტთან დაკავშირებული შიშები გავრცელდა, რამაც პროგრამული უზრუნველყოფის აქციების ვარდნა გამოიწვია - TBC Capital
გასულ კვირას გლობალურ ბაზრებზე ხელოვნურ ინტელექტთან დაკავშირებული შიშები გავრცელდა, რამაც პროგრამული უზრუნველყოფის აქციების ვარდნა გამოიწვია.
როგორც  თიბისი კაპიტალის მიერ მომზადებულ პუბლიკაციაშია აღნიშნული, მეორე მხრივ, ინვესტორებმა ტექნიკური უზრუნველყოფის კომპანიების მიმართ დადებითი განწყობები გამოიჩინეს, რაც არაერთ კონტინენტსა და ბაზარს შეეხო.
„აშშ-ში ბაზრები დაეცა, თუმცა ევროპასა და იაპონიაში ზრდა დაფიქსირდა. აზიაში სანაე ტაკაიჩის ლიბერალ-დემოკრატიული პარტიის გამარჯვების შემდეგ დაწყებული აღმასვლა გაგრძელდა, რაც მოსალოდნელი ფისკალური სტიმულისა და ინდუსტრიული პოლიტიკის მიმართ ინვესტორთა დადებით დამოკიდებულებას ირეკლავს“, - აღნიშნულია პუბლიკაციაში.
image გლობალურ ბაზრებზე ხელოვნურ ინტელექტთან დაკავშირებული შიშები გავრცელდა, რამაც პროგრამული უზრუნველყოფის აქციების ვარდნა გამოიწვია - TBC Capital