2. Stefan Thurairatnam - Earthpix-ის ვიდეოგრაფი
3. ქრისტინა ძიძიგური - აჭარის ტურიზმისა და კურორტების დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე
Stefan Thurairatnam:
ჩემთვის აჭარაში ყოფნა გამორჩეულია. წარმოუდგენელია იყო ზღვისპირა ქალაქში და რამდენიმე წუთში აღმოჩნდე ღრუბლებს ზევით. მე ვფიქრობ რომ აჭარაში არის ბევრი რამ რაც მოგზაურებს მიიზიდავს და დააინტერესებს. ბათუმი - ეს არის შავი ზღვის ვეგასი. როდესაც სტუმრობ ბათუმს, განცდებს ამძაფრებს ის ფაქტი, რომ შეგიძლია დატკბე ზღვის ხედებით და გადაიღო ღამის კადრები.
Eric Damier: გახლავართ ერფიქსის დამფუძნებელი. ჩვენ პლატფორმა დაახლოებით 10 წლის წინ დავაარსეთ. ჩვენ ვცდილობთ, რომ შთავაგონოთ ადამიანები შეისწავლონ ახალი კულტურები, ქვეყნები, ისტორია. როცა გავიგე, რომ საქართველო იყო ღვინის სამშობლო გადავწყვიტე აუცილებლად ჩამოვსულიყავი, რათა აღმომეჩინა ამ ქვეყნის კულტურა. საქართველოს აქვს ძალიან დიდი ისტორია, რასაც ვფიქრობ, რომ უნდა გაეცნოს მსოფლიო, ჩამოვიდნენ აქ, დააგემოვნონ ადგილობრივი კერძები, გაიცნონ ისტორია და კულტურა. ვიყავით ღვინის ტრადიციული დამზადების მონაწილენი, რაც ძალიან გამორჩეული მომენტი იყო ჩვენთვის. მე ვფიქრობ, რომ ყველამ უნდა გამოსცადოს და ნახოს ეს სიცოცხლეში ერთხელ მაინც.