რა სიახლეებს შესთავაზებს სასტუმრო Paragraph Resort & Spa Shekvetili სტუმრებს
სასტუმრო Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ი მიმდინარე ზაფხულის ტურისტულ სეზონს მაღალი მოლოდინებით ხვდება. Business Insider Georgia-სთან საუბრისას სასტუმროების Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ისა და Paragraph Freedom Square, a Luxury Collection Hotel Tbilisi-ს გაყიდვების დირექტორმა თამუნა ჩხეიძემ განაცხადა, რომ 2025 წელს უფრო მეტი სტუმრის მიღების მოლოდინი აქვს, ვიდრე გასულ წელს ჰყავდათ. მისივე თქმით, Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ის მაგალითზე უფრო აქტიურია ინდივიდუალური ჯავშნები.
„შარშანდელთან შედარებით წელს უფრო მაღალი მოლოდინები გაქვს. სტუმრებს აქტიურად ველოდებით ყაზახეთიდან, უზბეკეთიდან, არაბთა გაერთიანებული საამიროებიდან. ასევე დიდი მოლოდინები გაქვს აზერბაიჯანიდან.
მეტი სტუმრის მისაღებად ჩვენ გასულ პერიოდში ინტენსიურად ვიმუშავეთ. სამიზნე ბაზრებზე გარდა მარკეტინგული კამპანიებისა, გვქონდა პირისპირ შეხვედრები სხვადასხვა ტურისტული კომპანიების წარმომადგენლებთან, ასევე სხვადასხვა კომპანიებთან, რომლებიც კორპორატიულ მიმართულებებზე მუშაობენ“, - აცხადებს თამუნა ჩხეიძე.
სასტუმროს წარმომადგენლის თქმით, წელს Paragraph Resort & Spa Shekvetili-ს სტუმრებს მიმდინარე ტურისტულ სეზონზე დიდი სიახლეები ელოდებათ, რაც მათ გართობასა და დასვენებას უფრო კომფორტულს გახდის.
„წელს Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ში ჩასულ სტუმარს ბევრი სიახლე ელოდება, მათ შორისაა ის, რომ სანაპირო ზოლში ვამატებთ ღია ლაუნჯ ბარს. ეს საკმაოდ დიდი სიახლე იქნება, როგორც ქართველი ისე უცხოელი დამსვენებლებისთვის, რადგანაც ჩვენ მსგავსი სივრცე სანაპირო ზოლში არ გვქონდა.
გეტყვით, რომ თვითონ რესტორანში გვემატება აზიური რესტორანი. ვფიქრობ ეს ჩვენს სტუმრებს ძალიან დააინტერესებთ“, - აცხადებს სასტუმროს გაყიდვების დირექტორი.
აღსანიშნავია, რომ თამუნა ჩხაიძე Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ისა და Paragraph Freedom Square, a Luxury Collection Hotel Tbilisi-ს სახელით ამ წუთებში დუბაიში მიმდინარე Arabian Travel Market-ში იღებს მონაწილეობას და საქართველოთი და საქართველოში არსებული Paragraph-ებით უცხოელი ბაიერების თუ ტურისტული კომპანიების დაინტერესებას ცდილობს.
„ახლა დუბაიში ვიმყოფები. გამოფენა ახლახან დაიწყო და გარკვეული დეტალების თქმა კვირის ბოლოს შემეძლება, თუმცა საქართველოს მიმართ ინტერესი მაღალია და ეს ინტერესი სულ უფრო და უფრო იზრდება. საკმაოდაა გაზრდილი ასევე ინტერესი ინდოეთიდან. ამ მხრივ ძალიან ბევრი გვიკავშირდება და ჩვენი გაყიდვა სურთ“, - აცხადებს თამუნა ჩხაიძე.
Paragraph Resort & Spa Shekvetili, Autograph Collection-ის სტუმრების 65%-ი ადგილობრივი მოსახლეობაა, რომლებიც სასტუმროში საშუალოდ 2-დან 4 ღამემდე რჩებიან.