image ლევან კარანაძე საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის გლობალურ ელჩად დაინიშნა
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების  მინისტრის წარდგინებისსაფუძველზე,  საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO)გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, „საქაერონავიგაციისსამეთვალყურეოსაბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე ICAO- გლობალურ ელჩად დაინიშნა.
აღსანიშნავიარომ ICAO- გლობალური ელჩების პროგრამა წელს პირველად დაიწყოორგანიზაციის 193 წევრი სახელმწიფოდან ამჟამად მხოლოდ 24 გლობალური ელჩიარის შერჩეული.
ICAO- გლობალური ელჩების პროგრამა მიზნად ისახავს პროფესიონალებისა დაგადაწყვეტილების მიმღები პირების ჩართულობით ავიაციის სექტორისმნიშვნელობისა და განვითარების პერსპექტივების შესახებ საზოგადოებრივიცნობადობის ამაღლებას.
პროგრამის ფარგლებში ლევან კარანაძე განახორციელებს საზოგადოებრივ დასაგანმანათლებლო აქტივობებსმონაწილეობას მიიღებს  მაღალი დონისღონისძიებებშიმედიასთან და საგანმანათლებლო დაწესებულებებთანშეხვედრებში ავიაციის პროფესიებისა და სექტორის პოპულარიზაციის მიზნით.
გლობალური ელჩის მანდატი ორი წლის ვადით განისაზღვრა და განხორციელდებაICAO- 2026–2050 წლების სტრატეგიული გეგმის მხარდაჭერის ფარგლებში.