ლევან კარანაძე საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის გლობალურ ელჩად დაინიშნა
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის წარდგინებისსაფუძველზე, საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO)გენერალური მდივნის გადაწყვეტილებით, „საქაერონავიგაციის" სამეთვალყურეოსაბჭოს თავმჯდომარე ლევან კარანაძე ICAO-ს გლობალურ ელჩად დაინიშნა.
აღსანიშნავია, რომ ICAO-მ გლობალური ელჩების პროგრამა წელს პირველად დაიწყო. ორგანიზაციის 193 წევრი სახელმწიფოდან ამჟამად მხოლოდ 24 გლობალური ელჩიარის შერჩეული.
ICAO-ს გლობალური ელჩების პროგრამა მიზნად ისახავს პროფესიონალებისა დაგადაწყვეტილების მიმღები პირების ჩართულობით ავიაციის სექტორისმნიშვნელობისა და განვითარების პერსპექტივების შესახებ საზოგადოებრივიცნობადობის ამაღლებას.
პროგრამის ფარგლებში ლევან კარანაძე განახორციელებს საზოგადოებრივ დასაგანმანათლებლო აქტივობებს, მონაწილეობას მიიღებს მაღალი დონისღონისძიებებში, მედიასთან და საგანმანათლებლო დაწესებულებებთანშეხვედრებში ავიაციის პროფესიებისა და სექტორის პოპულარიზაციის მიზნით.
გლობალური ელჩის მანდატი ორი წლის ვადით განისაზღვრა და განხორციელდებაICAO-ს 2026–2050 წლების სტრატეგიული გეგმის მხარდაჭერის ფარგლებში.