რა საკითხებს განიხილავენ მთავრობის სხდომაზე
დღეს 14:00 საათზე, საქართვლოს მთავრობის სხდომა გაიმართება. დღის წესრიგში შეტანილია 7 საკითხი:
1. საქართველოს კანონის პროექტი „საქართველოს 2024 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის შესახებ“ (მესამე წარდგენა)
მომხსენებელი: ლ. ხუციშვილი
2. საქართველოს კანონების პროექტები „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ და „მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“
3. საქართველოს მთავრობის განკარგულების პროექტი ,,სასარგებლო წიაღისეულის - „დებედას“ ქვიშა-ხრეშის მოპოვების ლიცენზიის გაცემისათვის დამატებითი სალიცენზიო პირობების განსაზღვრაზე თანხმობის გაცემის შესახებ”
მომხსენებელი: ლ. დავითაშვილი
4. საქართველოს მთავრობის განკარგულების პროექტი "საგადასახადო შეთანხმებების გაფორმების შესახებ”
5. საქართველოს მთავრობის განკარგულების პროექტი „საქართველო-აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი - A” და „საქართველო-აღმოსავლეთდასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი - B” პროექტების ფარგლებში განსახორციელებელი ღონისძიებების შესახებ”
6. საქართველოს მთავრობის დადგენილების პროექტი „თხილის წარმოების ხელშეწყობის პროგრამის დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2022 წლის 3 ნოემბრის №516 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე”