ეკონომიკური ფორუმი არის გამორჩეულად ნაყოფიერი და სასარგებლო პლატფორმა კერძო სექტორსა და მთავრობას შორის თანამშრომლობისათვის - მიხეილ სარჯველაძე
„ეკონომიკური ფორუმი არის ერთ-ერთი გამორჩეულად ნაყოფიერი და სასარგებლო პლატფორმა, სადაც გვაქვს შესაძლებლობა, რომ თანამშრომლობა გვქონდეს კერძო სექტორთან და ძალიან მნიშვნელოვანი, პრიორიტეტული საკითხების შესახებ გაიმართოს დისკუსიები“, - აღნიშნულის შესახებ საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრმა მიხეილ სარჯველაძემ ეკონომიკური ფორუმის მე-19 დისკუსიის დასრულების შემდეგ განაცხადა. მინისტრის თქმით, აღნიშნული დისკუსია, რომელიც ორიენტირებულია საბოლოო ჯამში სწორი გადაწყვეტილებების მიღებაზე.
„დისკუსია, რომელიც ორიენტირებულია საბოლოო ჯამში სწორი გადაწყვეტილებების მიღებაზე. მათ შორის დღევანდელ შეხვედრაზეც არაერთი ასეთი საკითხი იქნა დასმული, რომელთან დაკავშირებითაც ძალიან საინტერესო ხედვა გამოიკვეთა, როგორც კერძო სექტორის მხრიდან, ასევე იმედი მაქვს სახელმწიფოს მხრიდანაც საკმაოდ საინტერესო ხედვები იქნა შეთავაზებული. ვფიქრობ, რომ მომავალში ეკონომიკური ფორუმი კიდევ უფრო აქტიური უნდა გახდეს. ვისურვებ, რომ მომავალში ეს პლატფორმა გახდეს ერთ-ერთი მთავარი, სადაც მზადდება ყველაზე სრულფასოვნად გადაწყვეტილებები“, - მიხეილ სარჯველაძემ.
დისკუსიის თემა „ჯანმრთელობის დაცვის პოლიტიკა საქართველოში | შესაძლებლობები და გამოწვევები " იყო.
დისკუსიაში ეკონომიკური ფორუმის ფორმატში ერთობლივად მონაწილეობდნენ საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების წარმომადგენლები, დისკუსიაში ჩართული იყო სექტორის ცალკეული კომპანიების ხელმძღვანელები, მფლობელები და პარტნიორები, აკადემიური და ანალიტიკური სექტორის წარმომადგენლები.
ძალიან ბევრი არაკეთილსინდისიერი ინვესტორი ჩამოსცილდება სათამაშო მოედანს - მცირე და საშუალო ჰესების ასოციაციის ხელმძღვანელი ენერგეტიკულ პროექტებზე ეკონომიკის სამინისტროს ახალ მიდგომაზე
18.02.2026.15:19
„კეთილსინდისიერი ინვესტორები ნამდვილად არსებობენ ქვეყანაში - ჩვენი თანამემამულე ინვესტორები. რაც შეეხება განვითარებას და როგორი მიდგომა უნდა იყოს, აუცილებლად უნდა აღვნიშნო ის მიდგომა, რომელიც დღეს სამინისტროს ახალ ხელმძღვანელობას და ახალ გუნდს აქვს. ვგულისხმობ ჯარიმების და სანქციების მიმართ პრინციპულ მიდგომაა, რომელიც დღეს დაინერგა და ინერგება და მომავალშიც იმედი მაქვს ასე იქნება. ჩვენ დიდი ხანი ვსაუბრობდით, რომ ენერგეტიკაში ინვესტორი მიჩვეული იყო ვადაგადაცილებებზე არ ჯარიმდებოდნენ, სანქციები არ მოქმედებდა და ყველა მიჩვეული იყო“, - განმარტავს მცირე და საშუალო ჰესების ასოციაციის ხელმძღვანელი.