ეკონომიკურ ფორუმზე მინისტრმა გააჟღერა ის გეგმები, რაც მათ აქვთ პირველადი ჯანდაცვის თვალსაზრისით - დევი ხეჩინაშვილი
ეკონომიკურ ფორუმზე ჯანდაცვის მინისტრმა გააჟღერა ის გეგმები, რომელიც მათ აქვთ პირველადი ჯანდაცვის თვალსაზრისით, რაც ძალიან საინტერესოა, - განაცხადა სადაზღვევო ასოციაციის ხელმძღვანელმა დევი ხეჩინაშვილმა ეკონომიკური ფორუმის მე-19 დისკუსიის დასრულების შემდეგ. დევი ხეჩინაშვილის თქმით, სადაზღვევო მედიცინა არის ყველაზე ეფექტიანი და ეფექტური საშუალება ჯანდაცვის ხარჯების ოპტიმიზაციისთვის.
„ეკონომიკურ ფორუმზე მინისტრმა გააჟღერა ის გეგმები, რომელიც მათ აქვთ პირველადი ჯანდაცვის თვალსაზრისით. სადაზღვევო კომპანიების მხრიდან იყო საკითხი დაყენებული, რომ ჩვენი ხედვით სადაზღვევო მედიცინა არის ყველაზე ეფექტიანი და ეფექტური საშუალება ჯანდაცვის ხარჯების ოპტიმიზების“, - განაცხადა სადაზღვევო ასოციაციის ხელმძღვანელმა დევი ხეჩინაშვილმა.
როგორია საქართველოსა და ბელარუსის მიმდინარე სავაჭრო ურთიერთობები
საქართველოდან ბელარუსში ექსპორტი მზარდია, ხოლო იმპორტი 2025 წელს შემცირდა. საქსტატის ინფორმაციით, 2025 წელს საქართველომ ბელარუსში 42 847.0 ტონა პროდუქცია გაგზავნა, 2024 წელს კი 36 695.9 ტონა. შესაბამისად წლიურ ჭრილში ბელარუსში ექსპორტი 17%-ით არის გაზრდილი. საქართველოდან ბელარუსში ნომერ პირველი საექსპორტო პროდუქტი ეთილის სპირტია.