ძალიან ბევრი არაკეთილსინდისიერი ინვესტორი ჩამოსცილდება სათამაშო მოედანს - მცირე და საშუალო ჰესების ასოციაციის ხელმძღვანელი ენერგეტიკულ პროექტებზე ეკონომიკის სამინისტროს ახალ მიდგომაზე
„კეთილსინდისიერი ინვესტორები ნამდვილად არსებობენ ქვეყანაში - ჩვენი თანამემამულე ინვესტორები. რაც შეეხება განვითარებას და როგორი მიდგომა უნდა იყოს, აუცილებლად უნდა აღვნიშნო ის მიდგომა, რომელიც დღეს სამინისტროს ახალ ხელმძღვანელობას და ახალ გუნდს აქვს. ვგულისხმობ ჯარიმების და სანქციების მიმართ პრინციპულ მიდგომაა, რომელიც დღეს დაინერგა და ინერგება და მომავალშიც იმედი მაქვს ასე იქნება. ჩვენ დიდი ხანი ვსაუბრობდით, რომ ენერგეტიკაში ინვესტორი მიჩვეული იყო ვადაგადაცილებებზე არ ჯარიმდებოდნენ, სანქციები არ მოქმედებდა და ყველა მიჩვეული იყო“, - განმარტავს მცირე და საშუალო ჰესების ასოციაციის ხელმძღვანელი.
რაც შეეხება ევროს, მისი ღირებულება 3.1692 ლარია. მაშინ, როცა დღეს მოქმედი კურსი 3.1724 ლარს შეადგენდა. შესაბამისად, ევროს ცვლილებამ 0.0032 ლარი შეადგინა.