აქტიურად ვთანამშრომლობთ ავიაკომპანიებთან, რომ ახალი მიმართულებები დავამატოთ - ლევან მოსეშვილი
ჩვენ აქტიურად ვთანამშრომლობთ ავიაკომპანიებთან, რომ ახალი მიმართულებები დავამატოთ, - ამის შესახებ „იმედის დილაში“ რუბრიკა Business Insider Georgia-ში სტუმრობისას საქართველოს აეროპორტების გაერთიანების ხელმძღვანელმა ლევან მოსეშვილმა განაცხადა. მისი თქმით, მიმდინარე წელი მგზავრთნაკადის კუთხით საკმაოდ პოზიტიურია და მანვე იმედი გამოთქვა, რომ ეს ზრდა წლის ბოლომდე შენარჩუნდება, მით უმეტეს, რომ წინ ზაფხულის ტურისტული სეზონია.
„2025 წლის პირველი ოთხი თვე საქართველოს აეროპორტებისთვის ისტორიულად რეკორდული იყო. 2025 წლის ოთხ თვეში 2 მილიონზე მეტ მგზავრს მოვემსახურეთ ჯამურად. რაც რეკორდულია ნამდვილად. საერთო ჯამში ეს ციფრებში 13%-იან ზრდაში გამოიხატება. იმედს ვიტოვებთ, რომ წლის ბოლომდე ეს პოზიტიური დინამიკა შენარჩუნდება. ჩვენ აქტიურად ვთანამშრომლობთ ავიაკომპანიებთან, რომ ახალი მიმართულებები დავამატოთ, ბევრი მგზავრი შემოვიყვანოთ და ეს პოზიტივი შევინარჩუნოთ“, - აღნიშნა ლევან მოსეშვილმა.