საოპერაციო ლიზინგი - ბენე ექსკლუზივის ახალი შეთავაზება ბიზნესისთვის
ბენე ექსკლუზივი ბაზარზე 2017 წელს პრემიუმ კლასის ტრანსპორტირების მომსახურებით შემოვიდა და სერვისების ჩამონათვალს რეგულარულად, გაზრდილი მოთხოვნიდან გამომდინარე აფართოებს. 2026 წელს კი სტრატეგიული სიახლით იწყებს და ბიზნეს სექტორს ავტოპარკის მართვის ერთ-ერთ ყველაზე ეფექტურ და თანამედროვე მოდელს, საოპერაციო ლიზინგის სერვისს სთავაზობს.
საოპერაციო ლიზინგი ძირითადად B2B სექტორზე მორგებული პროდუქტია, რომელიც კომპანიებს საშუალებას აძლევს, ერთჯერადი მასშტაბური ინვესტიციის გარეშე, ისარგებლონ უახლესი ავტოპარკით. ტრადიციული მოდელისგან განსხვავებით, ამ შემთხვევაში ბიზნესი არ ფლობს ავტომობილს საკუთრებაში, არამედ ქირაობს მას, მძღოლით ან მძღოლის გარეშე, განსაზღვრული ვადით და ფიქსირებული თვიური ტარიფით, რაც სრულად ათავისუფლებს ბიზნესს ავტოპარკის და მასთან დაკავშირებული ყველა რუტინული თუ ფინანსური პასუხისმგებლობისგან.
„ბაზრის მოთხოვნიდან გამომდინარე გადავწყვიტეთ საოპერაციო ლიზინგის სერვისის განვითარება კომფორტისა და ეკონომიურობის იდეალური სინთეზისთვის, ჩვენი ღირებულებაც შექმნის დღიდან სწორედ სრული კომფორტის შექმნაა ჩვენი ერთგული პარტნიორებისთვის. შეთავაზება იმით არის გამორჩეული, რომ ფიქსირებული ყოველთვიური გადასახადი მოიცავს ყველა საჭირო სერვისს: ავტომობილის სრულ საგარანტიო მომსახურებას, დაზღვევას, GPS სისტემას, პარკინგს, სეზონურ საბურავებსა და ჩანაცვლების სერვისს. ამასთანავე, პაკეტში შედის საწვავი, მძღოლის მომსახურება, პერსონალური მენეჯერი და დეტალური რეპორტინგი.  ეს ყველაფერი ბიზნესს რესურსების ოპტიმიზაციისა და მაქსიმალური კომფორტის შესაძლებლობას აძლევს,“- ბასა კოპალიანი, „ბენე ექსკლუზივის“ აღმასრულებელი დირექტორი.
შეგახსენებთ, რომ „ბენე ექსკლუზივი“ 2017 წლიდან აერთიანებს პრემიუმ კლასის ავტომობილებით მომსახურების, აეროპორტის ტაქსის და ავტომობილების გაქირავების სერვისს. საოპერაციო ლიზინგის დამატებით კი კომპანია კიდევ უფრო ამყარებს პოზიციას, როგორც ბიზნესის სტრატეგიული პარტნიორი ტრანსპორტირების სფეროში.