image მნიშვნელოვანია მოვახდინოთ იმ სწორი გადაწყვეტების იმპლემენტაცია, რომელიც აკრედიტებულია, აპრობირებულია და გამართლებული საშუალებაა - GWP-ის ტექნიკური დირექტორი წყალმომარაგების დარგში არსებულ გამოწვევებზე
19.02.2026.10:54
ამავდროულად ნებისმიერი ტიპის ცვლილებაზე, ან გაუმჯობესებაზე ჩვენ როდესაც ვსაუბრობთ, აუცილებელია, რომ გვქონდეს მყარი ურთიერთობა, მჭიდრო კავშირი ყველა მონაწილე მხარესთან, რომელიც ჩართული არის დარგის გაუმჯობესებაში, განვითარებაში, ან ამ ყოველივეს ხელშეწყობაში.  ვფიქრობ, რომ ფორუმმა თავისი მიზნით გამოიწვია ამ ყოველივეს სინთეზი, ეს ყველაფერი ერთობლიობაში მოაქცია. გარდა ადგილობრივი წარმომადგენლებისა, იყო საერთაშორისო ორგანიზაციები და წამყვანი წყალმომარაგების კომპანიების წარმომადგენლები ჩართული ამ პროცესში და იქ მოხდა ერთგვარი გაზიარება ჩვენ რა გვაქვს საქართველოში, როგორ ვაწესრიგებთ, ვარეგულირებთ საკანონმდებლო ჩარჩოთი სხვადასხვა საკითხებს, რა გამოწვევები გვაქვს, როგორ რეგულირდება მსგავსი ტიპის საკითხები საერთაშორისო დონეზე სხვადასხვა ქვეყანაში და რა არის ის საუკეთესო პრაქტიკა, რომლის გადმოღებაც შესაძლებელია იმისთვის, რომ გაუმჯობესდეს სისტემების მდგომარეობა და საბოლოო ჯამში მომხმარებელმა მიიღოს რაც შეიძლება მოკლე დროში უფრო მეტად გაუმჯობესებული სერვისი“, - აღნიშნა გიგა ნადირაძემ.