როგორია „თინეს“ საქმიანობის სპეციფიკა და სამომავლო გეგმები
„თინე“ ხელნაკეთი ნივთებისა და დეკორაციების თანამედროვე ქართული ბრენდი, რომელიც ოთხი წელია ქართულ ბაზარზე ოპერირებს. მეტი ინფორმაციისთვის, Business Insider Georgia ბრენდის დამფუძნელებს თიკო კიკალეიშვილს ესაუბრა.
როგორია კომპანიის საქმიანობის სპეციფიკა, როდის დაიწყეთ საქმიანობა და რას სთავაზობთ მომხმარებლებს?
ჩემი საქმიანობა უკავშირდება ტექსტილისგან ხელნაკეთი ნივთების შექმნას. ძირითადად ვკერავ მაგიდის გადასაფარებლებს, ვამზადებ ხელნაკეთ აქსესუარებსა და სახლის დეკორის ელემენტებს. საქმიანობა დაახლოებით 4 წლის წინ დავიწყე, როგორც მცირე საოჯახო ბიზნესი. მომხმარებლებს ვთავაზობთ მაღალი ხარისხის პროდუქციას, რომელიც ხელითაა დამზადებული და იდეალურია როგორც ყოველდღიური მოხმარებისთვის, ისე საჩუქრად.
როგორია მიმდინარე ასორტიმენტი?
ამ ეტაპზე ასორტიმენტში შედის:
მაგიდის გადასაფარებლები სხვადასხვა ზომისა და ფერის კომბინაციით;
ხელნაკეთი აქსესუარები რგოლები, ხელსახოცები და რანერები;
სადღესასწაულო თემატიკის მცირე სერიები.
როგორ აფასებთ მოთხოვნას ზოგადი თვალსაზრისით?
ბოლო პერიოდში ხელნაკეთი პროდუქციის მიმართ ინტერესი და მოთხოვნა იზრდება, განსაკუთრებით მაშინ, როდესაც მომხმარებელი ეძებს უნიკალურ, პერსონალიზებულ ნივთებს. ზოგადად, მოთხოვნა სტაბილურად მზარდია, განსაკუთრებით სადღესასწაულო პერიოდში.
რას მიიჩნევთ კომპანიის კონკურენტულ უპირატესობად?
• პროდუქციის ხარისხი და გამძლეობა;
• პატარ-პატარა დეტალებისადმი ყურადღება (შეფუთვა, პრეზენტაცია, ინდივიდუალური მიდგომა);
• ასევე, მე თვითონ ვაკონტროლებ შექმნის პროცესს, რაც მაძლევს შესაძლებლობას, ვიყო მოქნილი და სწრაფად მოვერგო მომხმარებლის მოთხოვნას.
მომავალში ვგეგმავ:
• საკუთარი ინდივიდუალური პრინტების შექმნას, რათა ჩემს პროდუქციას ჰქონდეს სრულიად უნიკალური ხელწერა;
• ასორტიმენტის გაფართოებას;
• ონლაინ მაღაზიისა და სოციალური ქსელების მეშვეობით უფრო ფართო აუდიტორიის მოზიდვას.