რა შედეგებით დაბრუნდა Spielwarenmesse 2026 - დან “მინი კუბი“
გერმანიაში, ქალაქ ნიურნბერგში, სათამაშოების ინდუსტრიის ერთ-ერთი უმსხვილესი გამოფენა Spielwarenmesse 2026 გაიმართა. წელს, სააგენტოს „აწარმოე საქართველოში“ მხარდაჭერით, გამოფენაში მონაწილეობა 10-მა ქართულმა კომპანიამ მიიღო, მათ შორის იყო „მინი კუბიც“. გამოფენის შედეგებთან და დაკავშირებით, Business Insider Georgia კომპანიის დამფუძნებელს ირაკლი ლომიძეს ესაუბრა.
„მინიკუბისთვის“ გამოფენა კარგი შესაძლებლობა აღმოჩნდა საერთაშორისო აუდიტორიისთვის საკუთარი კონცეფციის გასაცნობად. ვიზიტორების მხრიდან აღინიშნა ინტერესი ქართული წარმოების მიმართ, რამაც კომპანიას საშუალება მისცა, რამდენიმე ქვეყნის წარმომადგენელთან სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განეხილა.
გამოფენის ფარგლებში შედგა საინტერესო კომუნიკაცია ისეთ ბრენდებთან, როგორებიცაა Hasbro, Mattel და Funko. „მინი კუბი“ აქტიურად მუშაობს ამ მიმართულებით, რათა სამომავლოდ მომხმარებელს კიდევ უფრო მეტი ხარისხიანი, ლიმიტირებული და ბრენდირებული სათამაშო შესთავაზოს.
„მინიკუბი“, რომელიც ბავშვებისთვის „სიხარულის ყუთის“ შექმნას ემსახურება, გამოფენიდან მიღებულ გამოცდილებასა და კონტაქტებს განვითარებისთვის გამოიყენებს. კომპანიის გუნდი ყველაფერს აკეთებს იმისთვის, რომ ბავშვებისთვის ღირებული და საინტერესო გასართობი შექმნას.
„აწარმოე საქართველოში“ მხარდაჭერით განხორციელებული ეს ვიზიტი მნიშვნელოვანი ნაბიჯია ბრენდისთვის, რათა საერთაშორისო სტანდარტების გათვალისწინებით გააგრძელოს განვითარება “, - აცხადებს ირაკლი ლომიძე.