CX Business Community Georgia - ახალი პროფესიული სივრცე CX Hub-ისგან ქართულ CX ეკოსისტემის გასავითარებლად
CX Hub არის პირველი CXPA-სთან (Customer Experience Proffesionals’ Association) აფილირებული ქართული საკონსულტაციო კომპანია, რომელიც მომხმარებლის გამოცდილებას (CX) განიხილავს, როგორც ბიზნესის ტრანსფორმაციის სტრატეგიულ საფუძველს. მეტი ინფორმაციისთვის, Business Insider Georgia კომპანიის დამფუძნებლებსა და მმართველებს – ნანა ახობაძესა და ნათია ჯიბლაძეს ესაუბრა.
CX Hub არის პირველი CXPA-სთან (Customer Experience Proffesionals’ Association) აფილირებული ქართული საკონსულტაციო კომპანია, რომელიც მომხმარებლის გამოცდილებას (CX) განიხილავს, როგორც ბიზნესის ტრანსფორმაციის სტრატეგიულ საფუძველს. მისი საქმიანობა ეფუძნება ადამიანურ გამოცდილებაზე აგებულ მიდგომას და მიზნად ისახავს ორგანიზაციების მხარდაჭერას მომხმარებელზე ორიენტირებული კულტურის ჩამოყალიბებაში - არა ფრაგმენტულად, არამედ სისტემურად და გაზომვადად.
2025 წლიდან CX Hub გახლავთ ICXA-ის (International CX Award) ექსკლუზიური პარტნიორი კავკასიის რეგიონსა და უზბეკეთში, რითაც მხარს უჭერს როგორც ქართულ, ასევე აღნიშნულ რეგიონში წარმოდგენილ კომპანიების თავიანთი CX მიღწევები წარმოაჩინონ გლობალურ ბაზარზე და მოიპოვონ საერთაშორისო აღიარება. 2025 წელს 3 ქართულ კომპანია იქნა ნომინირებული ICXA-ზე და 2026 წელსაც აქტიურად აგრძელებენ ქართული ბიზნესები ამ მიმართულებით მუშაობას.
კომპანიის დამფუძნებლები გახლავთ ნათია ჯიბლაძე და ნანა ახობაძე. ნათიაც და ნანაც, ორივე გახლავთ The CX Academy-ის სერტიფიცირებული CX პროფესიონალები, SEU-ს ასოცირებული პროფესორები და MIT-ის GLEEN-ის წევრები (Global Leaders for Entrepreneurship Educators Network) – გლობალური ქსელის, რომელიც ავითარებს და ავრცელებს მომხმარებელზე ორიენტირებული მეწარმეობის ფილოსოფიასა და მეთოდოლოგიურ ჩარჩოს.
CX Hub-ის განვითარება თავიდანვე ერთ ხედვას ემყარებოდა: საქართველოში შეიქმნას სრულფასოვანი CX ეკოსისტემა, სადაც ცოდნა, პრაქტიკა, ტექნოლოგია და პროფესიული დიალოგი ერთმანეთთან ორგანულად იქნება დაკავშირებული. სწორედ ამ ხედვის ლოგიკური გაგრძელებაა CX Business Community Georgia.
რა არის CX Business Community Georgia
CX Business Community Georgia არის პირველი პროფესიული CX ქომუნითი საქართველოში, რომელიც აერთიანებს CX-ის სფეროში მომუშავე ექსპერტებს, ბიზნეს ლიდერებს, კონსულტანტებსა და დაინტერესებულ ორგანიზაციებს.
ქომუნითის ოფიციალური სტარტი მარტიდან იგეგმება, ხოლო პრერეგისტრაცია უკვე დაწყებულია მოცემულ ბმულზე.
ეს არის სივრცე ადამიანებისთვის და ორგანიზაციებისთვის, ვინც:
• მომხმარებლის გამოცდილებას აღიქვამს როგორც სტრატეგიულ ბიზნეს-ფუნქციას;
• სურს პროფესიული განვითარება პრაქტიკაზე დაფუძნებულ გარემოში;
• ეძებს თანამოაზრეებს საერთო ღირებულებებითა და ხედვით.
CX Business Community Georgia იქმნება როგორც მუდმივად მოქმედი პროფესიული პლატფორმა - პროფესიული შეხვედრებისთვის, დისკუსიებისთვის, გამოცდილების გაზიარებისა და ღირებული ბიზნესკავშირების გასაღრმავებლად.
რას აერთიანებს CX Hub-ის ეკოსისტემა?
CX Business Community Georgia ეფუძნება CX Hub-ის საქმიანობის ოთხ მთავარ საყრდენს, რომლებიც ერთად ქმნის ერთიან, ფუნქციურ ეკოსისტემას:
1. CX სტრატეგია და ტრანსფორმაცია
ორგანიზაციების CX დიაგნოსტიკა, სტრატეგიის შემუშავება და პრაქტიკული დანერგვა - მომხმარებლის, თანამშრომლისა და პროცესების გამოცდილების ჭრილში.
2. CX კვლევები და ანალიტიკა
მომხმარებლის (VoC) და თანამშრომლის (VoE) ხმის სისტემური მოსმენა, მომხმარებლის მოგზაურობის რუკები, ემოციური და ქცევითი ანალიზი - მტკიცებულებაზე დაფუძნებული გადაწყვეტილებებისთვის.
3. CX განათლება და ექსპერტიზა
ტრენინგები, ვორქშოფები და განვითარების პროგრამები CX პროფესიონალებისა და ლიდერებისთვის - ცოდნის პრაქტიკაში გადატანის მიზნით.
4. CX ტექნოლოგიური პლატფორმები და აუთსორსი
CX-ის მართვის ინსტრუმენტები, სისტემები და უწყვეტი მხარდაჭერა იმ ორგანიზაციებისთვის, რომლებიც CX-ის ეფექტიან მართვას შიდა რესურსების გადატვირთვის გარეშე გეგმავენ.
CX Business Community Georgia ამ ოთხივე მიმართულებას შორის ქმნის ცოცხალ კავშირს - ადამიანების, გამოცდილებისა და იდეების დონეზე.
CX Business Summit Georgia - CX ეკოსისტემის შეხვედრის წერტილი
CX Hub-ის ეკოსისტემის კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი და უკვე ტრადიციული ნაწილი არის CX Business Summit Georgia. სამიტი წელს უკვე მესამედ გაიმართება და წარმოადგენს პლატფორმას, სადაც CX Business Community Georgia-ს წევრები, ბიზნეს ლიდერები და საერთაშორისო ექსპერტები ერთ სივრცეში იკრიბებიან.
CX Business Summit Georgia 2026 გაიმართება 3 აპრილს.
სამიტი არის ადგილი, სადაც CX Hub-ის ოთხივე საყრდენი - სტრატეგია, კვლევა, განათლება და ტექნოლოგია - ერთიანდება რეალურ ქეისებში, დისკუსიებსა და პროფესიულ დიალოგში CX-ის საერთაშორისო ექსპერტებისა და ადგილობრივი ბიზნესს ლიდერების ჩართულობით.
სამიტის დეტალებს, პროგრამას და სიახლეებს ეტაპობრივად გაგიზიარებთ.
თვალი ადევნეთ CX Hub-ის გვერდს.
შემოგვიერთდით
თუ გსურთ გახდეთ CX Business Community Georgia-ის ნაწილი, ჩაერთოთ პროფესიულ დიალოგში, გაიზიაროთ გამოცდილება და მონაწილეობა მიიღოთ მომხმარებლის გამოცდილების ეკოსისტემის განვითარებაში საქართველოში - გაიარე პრერეგისტრაცია ბმულზე, გასაუბრების ეტაპი და შემოგვიერთდით და გახდით ამ სივრცის თანამშენებელი.
საუკეთესო გამოცდილება შემთხვევით არ იქმნება - ის იქმნება ადამიანებით, კულტურით და გააზრებული მოქმედებებით.