ხის სათამაშოების მწარმოებელი კომპანია ,,კოკიტო” გაფართოებას გეგმავს
ხის სათამაშოების მწარმოებელი კომპანიაკოკიტო”, რომელიც ბაზარზე 2019 წლიდან ოპერირებს, გაფართოვდა დაამჟამადისთ ფოინთშიცარის წარმოდგენილი. ამის შესახებ, Business Insider Georgia - ს კომპანიის თანადამფუძნებელმა ლალიკო გოგიბერიძემ განაცხადა. მისივე თქმით, კომპანია მრავალ სხვა სიახლეს გეგმავს, რომელსაც მოკლე პერიოდში შესთავაზებს საკუთარ მომხმარებელს.
როგორია კომპანიის მიმდინარე სიახლეები?
,,კოკიტო" როგორც იცით 2019 წლიდან არის ქართულ ბაზარზე წარმოდგენილი ხის უსაფრთხო განმავითარებელი სათამაშოებით და დღემდე აქტიურად ვცდილობთ წინსვლას და განვითარებას. ამ ეტაპზე გვაქვს სასიამოვნო სიახლეები, მხოლოდ სითი მოლში ვიყავით წარმოდგენილი სტენდით და პირველი აპრილიდან დავამატეთ ფილიალი ისთ ფოინთში კავეას სართულზე. ასევე, ბაზარი ორბელიანზე პატარების განმავითარებელი სივრცის გაფართოების პროცესში ვართ, დავრჩით ისევ ბაზრის ტერიტორიაზე, თუმცა გადავედით უფრო დიდ და კარგ ლოკაციაზე, სადაც პატარებს ვთავაზობთ: 1) განმავითარებელ ვორქშოპებს; 2) დაბადების დღის წვეულებებს; 3) ინდივიდუალურ ფოტოსესიებს;  4) და რათქმა უნდა მშობლებს შესაძლებლობა აქვთ დაგვიტოვონ პატარები საათობრივად კოკიტოს სივრცეში, სადაც ჩვენი განმავითარებელი სათამაშოებითა და შემეცნებითი სხვადასხვა აქტივობებით პატარები შეძლებენ მყუდრო და სასიამოვნო გარემოში დროის გატარებას.
ასევე, ჩვენ გვაქვს სიახლეები წარმოების მიმართულებით, ვგეგმავთ მონტესორის სათამაშოების ახალი ხაზის წარმოებას, რომელიც გაიყიდება ინსტრუქციებით და მშობელს ექნებათ შესაძლებლობა გაეცნონ სათამაშოს ფუნქციებს და თამაშ-თამაშით ბავშვი განავითაროს სახლის პირობებში. სათამაშოების მოდელების შერჩევაზე და დამუშავებაზე უკვე სამუშაო პროცესები მიმდინარეობს
როგორ აფასებთ რამდენად მზარდია პროდუქციის მიმართ ინტერესი და მოთხოვნა?
ჩვენ მუდმივად ვაკვირდებით ბაზრის მდგომარეობას და მომხმარებლის უკუკავშირს, როგორც აღვნიშნე გვაქვს ეკომეგობრული სივრცე, სადაც პატარებს საშუალება აქვთ გაიცნონ ერთმანეთი, ითამაშონ და ამ თამაშ-თამაშში განვითარდნენ, სწორედ მშობლების თხოვნით და მათი სურვილიდან გამომდინარე დავამატეთ 1 წლიდან პატარების დაბადების დღის წვეულებები დაახლოებით 6 წლამდე. სადაც არ არის ხმაური, არის უამრავი განმავითარებელი სათამაშო, განსხვავებული და საინტერესო პროგრამები პატარებისთვის
სათამაშოებს რაც შეეხება მუდმივად სჭირდებათ მშობლებს სიახლეები და ახალი მოდელები, რაზეც ასევე ვმუშაობთ და ვცდილობთ დავაკმაყოფილოთ მათი მოთხოვნები.
ჩვენი კომპანიის  კონკურენტული უპირატესობა რამდენიმე ფაქტორში მდგომარეობს. პირველ რიგში, ჩვენ ვაღიარებთ მაღალი ხარისხის და ეკოლოგიურად უსაფრთხო  პროდუქციას. ჩვენ ამისთვის გვაქვს შესაბამისი დაზგა-დანადგარები, რაც გვიმარტივებს პროდუქციის სერიულად წარმოებას. ასევე, ვთავაზობთ მომხმარებლებს სივრცეს და  ნამდვილად ყველა მშობლის სურვილია რომ არსებობდეს მსგავსი სანდო და მეგობრული საბავშვო ადგილი, რაც ასევე დამატებით ღირებულებას წარმოადგენს „კოკიტოსთვის“.
როგორია გეგმები 2025 წელს გაფართოების თვალსაზრისით?
2025 წლისთვის ვგეგმავთ ჩვენი სათამაშოების ასორტიმენტი შევავსოთ ახალი ინოვაციური პროდუქტებით. ასევე, ექსპორტზე გადის ჩვენი პროდუქცია გერმანიაში და უკვე საფრანგეთში, 2025 წელს ვფიქრობთ ჩვენი შეკვეთებიც მოიმატებს რაოდენობრივად და ამისთვის ვემზადებითმჭიდრო თანამშრომლობა დავიწყეთ  დიზაინერებთან  შემოქმედებითი იდეების მიმართულებით, რაც საშუალებას მოგვცემს უფრო მრავალფეროვანი არჩევანი შევთავაზოთ ჩვენს მომხმარებლებს მოთხოვნების შესაბამისად.
კოკიტოს საბავშვო სივრცე • kokitos kids Space  კი დაახლოებით ერთ თვეში დასრულებული სახით წარმოდგენილი იქნება ბაზრის  მეორე სართულზე (ორბელიანზე) ვეკუას 3-ში, სადაც დაუვიწყარ და ჯადოსნურ დროის გატარებას ვთავაზობთ ჩვენს პატარებს.