ინოვაცია ქართულ ბაზარზე: „კოსმომ“ მომხმარებლებს ყურძნის წიპწის ტყავის ჩანთა შესთავაზა
ხელნაკეთი ჩანთებისა და აქსესუარების მწარმოებელი კომპანია Cosmo საკუთარ მომხმარებლებს სიახლეებით მუდმივად ანებივრებს. ბრენდმა მიმდინარე ასორტიმენტს სულ ახლახან ყურძნის წიპწის ტყავისგან დამზადებული ჩანთა დაამატა. ამის შესახებ Business Insider Georgia-ს კომპანიის თანადამფუძნებელმა, სოფი მუხულიშვილმა განუცხადა.
„ასორტიმენტს დავამატეთ ყურძნის წიპწის ტყავისგან დამზადებული უნიკალური ჩანთა, რომელიც იტალიაში უმაღლესი ტექნოლოგიით იწარმოება.
უნიკალური ბიომასალა ყურძნის ნარჩენებისგან მზადდება.
პირველად საქართველოში ჩვენ შევქმენით ყურძნის წიპწის ტყავისგან კოლექცია, რომლითაც "კოსმო" იქცევა საერთაშორისო მდგრადი მოდის ნაწილად.
აღნიშნული მოდელი ლიმიტირებულ კოლექციას ეკუთვნის, წარმოდგენილია მცირე რაოდენობით და მომხმარებლებს ჩვენს ფილიალებში შეუძლიათ მისი შეძენა “, - აცხადებს სოფი მუხულიშვილი.
ცნობისთვის, "კოსმოს" ბრენდით ხელნაკეთი ჩანთები და აქსესუარები საქართველოში 2015 წელს გამოჩნდა, თუმცა კომპანიის ბიზნეს-მოდელი მალევე გასცდა ხელნაკეთი ნივთების ნიშურ საზღვრებს, ჩამოყალიბებული საწარმოს ფორმა მიიღო და საკუთარი პროდუქცია მომხმარებლებს ონლაინ-რეჟიმშიც შესთავაზა.