26 აპრილი „არქიში“ დიდი ფასდაკლების დღეა
მხოლოდ 26 აპრილს, მხოლოდ ერთი დღით, ლიდერი დეველოპერული კომპანია „არქი“  რუსთავში ბინის შეძენის მსურველებს დიდ ფასდაკლებას სთავაზობს ახალ საცხოვრებელ კომპლექსში „არქი რუსთავი“.
პირველად რუსთავში, საოცნებო სახლის შეძენის მსურველებისთვის ეს დღე არის შანსი, ბინის მესაკუთრეები გახდნენ ისეთ ფასად, რომელიც აღარ განმეორდება. დიდი ფასდაკლებით ბინის შეძენა შესაძლებელი იქნება შეზღუდულო რაოდენობის ბინებზე, მხოლოდ 26 აპრილს, 12:00 საათიდან, არქის ფილარმონიის ოფისში.
გრანდიოზულ ფასდაკლებასთან ერთად მომავალი არქელები ისარგებლებენ გადახდის საუკეთესო პირობებით: არქის მშენებარე ბინები განვადებით 12 წლამდე შემოსავლების დადასტურების გარეშე, არანაირი პირველადი შენატანი და მაქსიმალურად მოქნილი გადახდის გრაფიკი.
გასათვალისწინებელი ფაქტია, რომ არქის ბინების ღირებულება ფასდაკლების დღის შემდეგ ერთ წელში დაახლოებით 30%-ით იზრდება.
მაგალითად, დიღომი 3C და 3D ბლოკის დიდი ფასდაკლების დღე 2024 წლის 20 აპრილს გაიმართა. დღეს, ზუსტად ერთი წლის შემდეგ, ბინის ღირებულება უკვე 28%-ით არის გაზრდილი, რაც საშუალოდ 21 000$-ზე მეტია. ხოლო, კიკვიძის ბაღთან C ბლოკში დიდი ფასდაკლების დღე  9 თვის წინ,  2024 წლის 6 ივლისს, ჩატარდა და დღემდე ბინის ღირებულებამ უკვე 23%-ით მოიმატა, ანუ საშუალოდ 16 000$-ზე მეტით. ასევე, რეკორდული იყო „არქი კიკვიძის ბაღთან“ B ბლოკის ფასდაკლების დღე, რომელზეც ერთ დღეში 151 ბინა გაიყიდა.
ქალაქ რუსთავის განვითარების პროცესში,  „არქი“ კომფორტულ, ჯანსაღ და თანამედროვე სტანდარტების საცხოვრებელ გარემოს ქმნის. ბინის შეძენა “არქი რუსთავის” პროექტში, როგორც საინვესტიციო ქონება, მომგებიანი გადაწყვეტილებაა, რადგან მშენებლობის დასრულებამდე ქონების ღირებულება მნიშვნელოვნად გაიზრდება.
არქი რუსთავის საცხოვრებელი კომპლექსი ქალაქის ერთ-ერთ ყველაზე მოთხოვნად ადგილას - ლეონიძისა და ჩერკასკის ქუჩების კვეთაზე მდებარეობს. 5 წთ. სავალ გზაზეა მნიშვნელოვანი სავაჭრო ობიექტები, მათ შორის „რუსთავი მოლი“,  2 წთ-ის გზაზე კი სკოლა და კეთილმოწყობილი „ლეონიძის სკვერი“.  პროექტი აერთიანებს 8 საცხოვრებელ სახლს, რომელთა ცენტრში მოეწყობა კეთილმოწყობილი სივრცე სპორტული და საბავშვო მოედნებით. არქი რუსთავი მოიცავს 10 000 კვ.მ. გამწვანებულ ეზოს, ფიტნეს დარბაზს, საბავშვო ბაღს, ღია და დახურულ ავტოსადგომს.
დიდი ფასდაკლების დღე 26 აპრილს, 12:00 საათიდან, არქის ფილარმონიის ოფისში გაიმართება, სადაც დაინტერესებულ პირებს შეეძლებათ პირველმა შეარჩიონ სასურველი ბინა ისეთ ფასად, რომელიც აღარ განმეორდება.
დიდი ფასდაკლების დღე არქის ტრადიციაა, რომელიც ახალი პროექტის დაწყებისას მხოლოდ ერთი დღით ეშვება და უკვე რამდენიმე წელია, რაც უამრავი ადამიანი სწორედ ამ დღეს ელოდება, რათა ბინის ყიდვა არქიში ყველაზე დაბალ ფასად შეძლონ.  აღსანიშნავი ფაქტია, რომ კომპანია უკვე 43 000-ზე მეტ კმაყოფილ არქელს აერთიანებს.